Monday, February 10, 2014

Dediğimi yapın , yaptığımı yapmayın :)


Herkese merhaba! 
Bugün biraz kilolardan , beslenme şeklimden yani açıkçası dertlerimden bahsetmek istiyorum :( 
Bu aralar biraz kilolarımı kafaya takmış durumdayım. Gerçi zaten yıllardır hiç takmadığım için bu haldeyim. O yüzden artık bir zahmet takmamda yarar var. :) 

Tam 4 sene önce bundan maksimum 3-4 cm daha kısayken 49 kiloydum. Sürekli fiziğimle ilgili övgüler alıyordum. 49 kilo biraz fazla zayıf gibi geliyor kulağa ama ben hep kalıplı , geniş omuzlu v.s olduğum için sağlıksız bir zayıflıkta görünmüyordum kesinlikle. Çok düzensiz beslenmiyordum o zamanlar. Yani  benim iştahım hep açıktır , çok yerim ama o zaman dozu pek kaçmamıştı. 
Sonra biraz daha gelişmeye başladım boyum uzadı ve 53-55 kilo üzerime yapıştı. Sabitti kilom , hep o aralıktaydım. Artık aşırı yemeye başlamıştım. Yediğimin haddi hesabı yoktu. Ardı arkası kesilmeyen Starbuckslar , Burger Kingler , gecenin bir yarısı yenen çiğköfteler. Ne kadar yersem yiyeyim kilom 55in üstüne çıkmadığından hiçbir kilo kaygım yoktu. 
Sonra 2.5 yıl önce erkek arkadaşımla ilişkimiz başladı. Ve nedense beni hiç yarı yolda bırakmayan metabolizmam durdu :P :). İşin şakası tabide , aşktan mıdır nedir iştahım açıldıkça açıldı ve tamamen değişen beslenme şeklim yüzünden metabolizmam çok yavaşladı. En büyük hatam su içmeyi bırakmak oldu. Suyu resmen hayatımdan çıkardım diyebilirim. Günde 1 bardak bile içmiyordum. Resmen suyun yerine kolayı , meyve sularını ve zararlı ne varsa onu koydum. Sonra tabi gittikçe kilo almaya başladım.  60 oldum önce , 63 , 65 derken 70i 72yi gördüm. Tartıda 7yle başlayan o sayıyı ilk gördüğümde hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Çünkü zaman gerçekten o kadar hızlı geçiyorki değişiminizin farkına varmıyorsunuz. Ve bir an aniden gerçekte yüzleşmek insanın gerçekten canını acıtıyor. Ama ben o ağlamaya , o acıya rağmen akıllanmamakta direttim. Hatta alıştım 70e ,tartıda 70in üstünde olmadığımı gördüğümde bir oh diyordum. Gerçi hep zayıflamak istiyordum ama bir türlü eyleme geçiremedim , eyleme geçirdiğimde devamını getiremedim. Taki 1 hafta önce kuzenim Damla Türkiye'ye gelip hayatımın çarkının yönünü değiştirene kadar. :) 
Ben ince belli bardaktaki çaya 5 şeker atardım , suyun s sini içmezdim ve daha bir sürü şey vardı yanlış giden. Ama ben artık karar vedim. Çayı birkaç gündür şekersiz içiyorum ve eksikliğini hissetmiyorum. Telefonuma bana saat başı su içmem gerektiğini hatırlatan bir uygulama indirdim ( Daily Water ) ve artık günde en az 2 litre su içiyorum. Daha az yiyorum. Gerçekten kararlıyım. Sadece yediklerime dikkat ederek , su içerek , abartmadan yüzerek , koşarak 50lere geri dönebileceğimi düşünüyorum. Ve hayatımda ilk kez o isteği ve sabrı kendimde görüyorum. 

Bugün 10.02.2014 . Boyum 170. Ve ben 69 kiloyum. Ama kararlıyım bu artık değişecek. :) Bundan sonra her ayın 10unda kilomu , zayıflamak için neler yaptığımı ne süreçlerden geçtiğimi yazacağım. 
Umarım bu yazım hayatınızda bir şeyler değiştirebilir. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. 
Bana bu sürede ilham veren , destek veren , yanımda olan herkese teşekkürler :)

E-mail: smyrnarybeauty@gmail.com
instagram : smyrnarybeauty
twitter: smyrnarybeauty
youtube : www.youtube.com/smyrnarybeauty

6 comments:

 1. ay çok tatlısın yaa:) umarım hedefine ulaşırsın hemencecik:) ben de evlendkten sonra tamı tamına 14 kilo aldım ben de bu aralar karar verdim zayıflamaya şimdi senin uygulamayı indirip su tüketimimi arttırmaya başlıyorum:))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay cok tesekkur ederim :) umarim ulasirim :) yalniz uygulama gercekten harika su icince su icme sesi falanda cikariyo . Yeni eglencem oldu , bahanesiyle baya suda iciyorum :)

   Delete
 2. Yürü aşkım kim tutar!!! 50lere goooo hepberaber ������

  ReplyDelete
 3. Evet yaz geldi gelecek fit görünmek şart ;))) Biz kadınların işi zor
  www.pisimel.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Malesef işimiz gerçekten çok zor canım :) isyaaaaan :)

   Delete