Thursday, January 2, 2014

Rimmel London Match Perfection Foundation

Herkese merhaba!
Hey everyone! 

Bugün size son zamanlarımın favorisi olan fondötenimden bahsetmek istiyorum. 

Today i want to talk about my foundation which is recently my favourite.


Ürünü birkaç ay önce aldım. O zaman cilt rengimi ilk defa tam tutan bir fondöten bulduğum için sevinmiştim. Yazdan kalan hafif bir bronzluğum olduğu için 200 numaralı soft beige rengi bana tam oluyordu. Ama son zamanlarda rengim çok açıldığı için en açık rengi olan 100 numara ivory i aldım. 

I bought it like three months ago. I was lucky to finally get the foundation which matched my skin perfectly. It was summer so i was darker and i got the soft beige one which is number 200. But i am getting pale these days . And this made me buy the one with the number 100 (ivory) . 

Ürün biraz parfümlü bu yüzden cildimi irrite etmesinden korktum. Ama herhangi bir sorun yaşamadım. Üstelik kokusunada bayılıyorum. En güzel sonucu Real Techiques buffing brushla uyguladığımda alıyorum. Çok hafif yapıda bir fondöten. Kapatıcılığı ise ortaya yakın bana göre. Pek sorunlu bir cildiniz yoksa bu fondöteni önerebilirim. Ürün aynı zamanda 18 güneş koruma faktörü içeriyor. 20ye kadar gkfde bir fondöten için ideal bence. Fiyatıda indirimsizken 20 tl civarı. Watsons'ın yılbaşı indiriminden 13 tl tarzı bi fiyata almıştım hatta sanırım. Bence fiyatına göre performansı çok iyi. Zaten çoğu Rimmel London ürünüde fiyatlarına göre çok kaliteliler. Dediğim gibi ortaya yakın kapatıcılık arayanlar için ideal bir fondöten. Benim cildim karma. Ürün yüzümde uzun süre kalıyor. Fakat ıslak bitişli bir fondöten olduğu için biraz daha matlaştırmak aynı zamanda sabitlemek için üstüne transparan pudra uyguluyorum. 

I think it contains a little bit perfume. So i was a little bit afraid of my skin's getting irritated. But it didn't happen. I even like its smell so much. I get the best result when i apply it with the Real Techniques buffing brush. It's a really light foundation. And its coverage is close to medium. If you don't have lots of blemishes etc. , then i can recommend you this foundation. It has 18 spf and that's okay. It's quite inexpensive. But i has good quality like almost every Rimmel London product. You will probably like 
it if you're looking for a medium-like- coverage. My skin is combination and this products lasts long on me. But i apply a translucent powder on it in order to mattify my face (because it has a glowy finish) and set my makeup in place. 

Rimmel London Match Perfection fondöteni Watsons ve Gratislerde bulabilirsiniz. 
You can find Rimmel London Match Perfection at drugstores. 

Umarım beşenmişsinizdir , gelecek yazılarım için lütfen blogumu takibe alın :) ve lütfen düşüncelerinizi benimle yorum olarak paylaşın :) Görüşmek üzere :)

I hope you liked it, please follow my blog for the upcoming posts and please leave a comment down below :) See you next time :)

instagram: smyrnarybeauty
twitter: smyrnarybeauty
E-mail: smyrnarybeauty@gmail.com
youtube.com/smyrnarybeauty
6 comments:

 1. Aaa inanmıyorum senden 1 dakika sonra ben de aynı yazıyı yayınladım. Hem de aynen 100 ve 200 renklerini. Firma gönderdi de reklam yapıyor gibi olmuşuz :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aynen öyle olmuş canım şok oldum bende :)

   Delete
 2. Aynen kizlar bende aaa reklam mi dedim sonra fark ettm ancak buladar tesaduf olur bide iki rengi yazmissiniz:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok şaşırdım bende güzel bir tesadüf olmuş gerçekten, baya reklam gibi olmuş :D

   Delete
 3. Ben de reklam sanmıştım vallahi :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vallahi ben bile sanıyordum nerdeyse :D

   Delete