Sunday, September 22, 2013

Real Techniques Expert Face Brush

Merhabaa :) . Bu fırça Real Techniques fırçalar arasında sanırım en sevdiğim. Gerçi hepsini çok sevdim ama en fonksiyonel olanı bu. Krem ürünlerin hepsini kusursuz uyguluyor. Aslında toz ürünlerle pek tercih edilmeyen bir fırça ama ben toz allıklarıda bu fırçayla uyguluyorum ve sonuç çok başarılı. 

Heyy :). This brush is my favourite among the Real Techniques brushes. Actually i really liked them all but this is the most functional one. You can apply all creamy products flawlessly with this brush. It's not very preferable for using  with powder like products but i use it with powder blushes and the result is excellent. 
Şekli ve boyutu sayesinde göz altlarıma kapatıcı uygularken bile kullanabiliyorum bu fırçayı :) İyiki almışım diyorum. Herkese tavsiye edebilirim. 
Real Techniques Expert Face Brush'ı cloud10beauty üzerinden satın alabilirsiniz. Fiyatı yalnızca 11.99 €.  (cloud10beauty ile ilgili yazım için tık tık.)

I can use it even while applying concealer under my eyes thanks to its shape and dimension :) I am glad i bought it. I can reccomend it to everyone. 
You can buy Real Techniques Expert Face Brush on cloud10beauty It's just 11.99 €. (Click for my post about cloud10beauty.) 

Umarım beğenmişsinizdir :) Lütfen yorum bırakın ve sonraki yazılarım için blogumu takibe alın. Görüşmek üzere :) 

I hope you liked it :) Please leave a comment below and follow my blog for the upcoming posts. See you next time :) 

2 comments:

  1. selam ezgii blogun yeni sanırım hayırlı olsun:)
    ben de beklerim
    sevgiler
    http://www.sinemspinkdiary.com/

    ReplyDelete